
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 16 |
| Connector Type | Housing |
| Gender | Female |
| Packaging | Bulk |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2.5 mm |
Stock: 49
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05644
Ext.Price$0.05644
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05644 | $0.05644 |
| 10 | $0.02822 | $0.28220 |
| 50 | $0.02554 | $1.27700 |
| 100 | $0.02311 | $2.31100 |
| 500 | $0.02091 | $10.45500 |
| 1000 | $0.01892 | $18.92000 |
| 3000 | $0.01758 | $52.74000 |
| 5000 | $0.01634 | $81.70000 |
| 10000 | $0.01519 | $151.90000 |
